lesson1 windows

ارزیابی هارد و نسخه‌های مختلف ویندوز ۷

در این سایت آموزشی با ویندوز۷ آشنا خواهید شد اگر هنوز ویندوز۷ را روی سیستم خود نصب نکرده‌اید ابتدا باید مطمئن شوید که سیستم شما از نظر سخت افزاری قابلیت نصب این نسخه از ویندوز را داشته باشد همچنین می‌توانید مشاهده کنید که کدام ور‍‍ژن این ویندوز برای شما مناسب‌تر است برای این کار در سایت مایکروسافت وارد بخش مربوط به ویندوز۷ شده:

سپس گزینه Compare را کلیک کنید.

در پنجره باز شده می‌توانید تفاوت بین ورژن‌های مختلف ویندوز۷ را مشاهده کنید. با مطالعه این اطلاعات قادر خواهید بود نسخه‌ای را که برایتان کارایی بیش‌تری دارد از بین ۳ ورژن موجود یعنی Home Premium ، Professional و Ultimate انتخاب کنید.

همان‌طور که می‌بینید ۵ قابلیت اول درهر ۳ نسخه مشترک‌ می‌باشد این ۵قابلیت عبارتند از دسکتاپ پیشرفته ، بازکردن سریع‌تر و راحت‌تر برنامه‌ها ، Internet Explorer 8 ، امکان مشاهده و ضبط تلویزیونی در کامپیوتر و ایجاد Home Group برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها

قابلیت‌های دیگری که در ویندوز۷ اضافه شده‌اند توسط نسخه خانگی پشتیبانی نمی‌شوند.

۳قابلیت بعدی یعنی اجرای اکثر برنامه‌ها در حالت ویندوزXP امکان اتصال به شبکه که با امنیت بالا توسط Domain join و همچنین قابلیت Back up گیری فقط توسط ۲ نسخه professional و Ultimate پشتیبانی می‌شود.

دو قابلیت آخر یعنی محافظت از داده‌ها و ایستگاه‌های ذخیره سازیه قابل حمل با استفاده از Bit locker و همچنین پشیبانی ۳۵ زبان مختلف تنها توسط نسخه Ultimate مهیا می شود پس از مقایسه این نسخه‌ها می‌توانید نسخه مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

حال گزینه Get Windows 7 را کلیک کنید.

در پنجره باز شده گزینه Windoes7 Upgrade advisor در پایین صفحه را فعال کنید.

در این صفحه می توانید برنامه‌ی مربوطه را بارگذاری کرده و توسط آن بررسی کنید که آیا سیستم شما قابلیت سخت افزاری لازم را دارد یا خیر؟ به این منظور روی Download the windows 7 advisor کلیک کنید.

سپس دکمه Download کلیک کنید

پس از دانلود و نصب این برنامه آن را اجرا کنید.

در پنجره باز شده Start check را کلیک کنید

در این پنجره شاهد فرآیند بررسی سیستم خواهید بود.

پس از پایان این مرحله پنجره‌ای باز می‌شود در قسمت اول یعنی System requirement passed پیغامی مبنی بر سخت افزار مورد نیاز دریافت خواهید کرد در صورتی که علامت تیک سبز رنگ در این قسمت دیده شود سخت افزار شما قابلیت پشتیبانی از این ویندوز را دارا می‌باشد با کلیک برروی See all system requirement می توانید لیست سخت افزارهای مورد نیاز را مشاهده کنید.

این پنجره CPU مورد نیاز RAM و فضای خالی هارد دیسک را نشان می‌دهد. این گزینه مربوط به Windows Aero Support می‌باشد اگر این مورد در سیستم شما قابل اعمال باشد به قابلیت‌های جذابی در Windows 7 دسترسی خواهید داشت.

پس مشاهده این موارد به صفحه قبل بازگردید در قسمت بعدی یعنی در Devices مشکلات مربوط به Device‌های مختلف سیستم بررسی شده است. تیک سبز رنگ درکنار این بخش نیز نشان می دهد که Device‌های سیستم مشکلی ندارد پس از انجام این عملیات و اطمینان از در اختیار داشتن سخت افزار مورد نیاز از این برنامه خارج شده و اقدام به نصب ویندوز۷ نمایید.

 

Go to top